Hudba bez hranic „tady a teď “ ...


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nové album tria TELLEMARKK

.... k poslechu i objednání zde ....


Recenze desky:

http://jazzport.cz/2018/01/16/tri-hudebni-kouzelnici-prevteleni-tellemarkk/

 

FB stránka Tellemarkku zde :

https://www.facebook.com/Tellemarkk

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Před očima (či spíše ušima) posluchače se rodí nová hudba, která využívá barev různých evropských, či mimoevropských nástrojů a lidského hlasu, v kombinaci s možnostmi hudebních technologií 21. století.

 

Dorota Barová : violoncello, live looping, zpěv
Pavel Hrubý : tenor saxofon, soprán saxofon, basklarinet, hlas
Tomáš Reindl : live electronics & processing, tabla, trom-bone,
hlas, etc...Dorota Barová
je violoncellistka a zpěvačka, původem z Třince. Kariéru zpívající violoncellistky započala krátce poabsolvovaní ostravské konzervatoře (obor hra na violoncello, 1989–95). Dva roky působila v hudebním seskupení kytaristy Tomáše Maňase Lippany, komponovala a sama interpretovala hudbu k Francouzskému divadlu FF MU v Brně (1996–98). V letech 2000–02 hrála v kapele Jiřího Hradila Chorchestr (funky-beat-jazz), s kterou také participovala na vydání CD Arabigbit (Indies Records 2002). Od roku 2002 - 2006 hrála s kapelou Jiřího Starého Asyl Akt (electro-acoustic-trip). V letech 2004 – 2007 byla hudebním dramaturgem brněnské jazzové kavárny Podobrazy. V současné době paralelně s Tara Fuki vystupuje s kapelami Vertigo Quintet, Baterky, v duu se saxofonistou Marcelem Bártou a spolupracuje s brněnským divadlem Neslyším v představeních režisérky Zoji Mikotové. Za hudbu k divadelnímu představení Dům Hluchého (Dorota Barová a Zdeněk Kluka) byla oceněna třetí cenou Thalie v divadelní sezoně 2003. V roce 2006 zkomponovala a natočila hudbu k filmu « Marta » režisérky Marty Novákové.

DISCOGRAFIE
: * TARA FUKI: “Piosenki do snu”, Indies Records 2001 * CHORCHESTR: “Arabigbit”, Indies Records 2003 * TARA FUKI : “ Kapka”, Indies Records 2003 * ASYL AKT: “Houpačka”, Kapka Records 2004 * TARA FUKI: „Auris“ , Indies Scope Records 2007 * VERTIGO QUINTET: "Vertigo quintet & dorota barová", Animal Music 2008.

 

Pavel Hrubý
vystudoval konzervatoř v Plzni - obor klarinet. Od r. 1998 do r. 2003 byl stálým členem Pražského Swingového Orchestru Jana Matouška, se kterým projel celou republiku a navštívil významné jazz-festivaly v Evropě. Během svého angažmá natočil s orchestrem 3 CD. Má za sebou též spolupráci s významným světovým hudebníkem Amitem Chatterjeem (známý především, jako spoluhráč Joe Zawinula). Momentálně je členem big bandu www.bend.cz (umělecký šéf Kryštof Marek), který mimo jiné spolupracuje s evropskou saxofonovou hvězdou Tony Lakatosem. Vede svůj quartet Limbo, jehož hudba je na pomezí jazzu, freejazzu a worldmusic. Jejich druhé cd v pořadí Kalimbo(Amplion Records 2007), bylo Akademií populární hudby nominované na cenu Anděl Allianz 2008 za desku roku v kategorii Jazz a Blues. Dále působí v Nuselském Uměleckém Orchestru NUO. V dubnu roku 2008 založil komorní těleso Pigeon Saxophone Quartet.

Tomáš Reindl

Kompletní bio zde...

VIDEA Z PRVNÍHO KONCERTU TÉTO SESTAVY TELLEMARKKU

21.1.2009 PRAHA - RYBANARUBY:

 

 

 

 

Home   -  Bio   -  VIDEO  -  Projekty  -  CD/MP3   -  Foto  -  Akce  -  Jiné(články, links)   -  Kontakt